Krówka Szczecińska była w Mikołajkach na FIA WRC World Rally Championship 2024 – 80th Rajd Polski Orlen!

Przez 4 długie, ciepłe dni cieszyliśmy się niesamowitym widowiskiem i rykiem szybkich samochodów!

Przygotowaliśmy dla Was małą fotorelację z tego wspaniałego wydarzenia

Wspierając nas przez zakupy na naszej stronie www.krowkaszczecinska.pl/sklep, wspierasz nasz rozwój i pozwalasz nam robić coraz ciekawsze relacje!

Mistrz świata Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1) wygrał w Mikołajkach 80. Rajd Polski, siódmą rundę samochodowych mistrzostw świata. Drugie miejsce ze stratą 28,3 s wywalczył Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris Rally1), a trzeci był Francuz Adrien Fourmaux (Ford Puma Rally1) ze stratą 42,7 s. Na czwartej pozycji ze stratą 1.10,8 został sklasyfikowany lider mistrzostw świata Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 Rally1). Najlepszy z Polaków, Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia RS Rally2), rywalizujący w kategorii WRC2, został sklasyfikowany w generalce na 18. pozycji ze stratą 10.16,6 do Rovanpery. Niestety, w sobotę z rajdu odpadł Kajetan Kajetanowicz, który przed startem do sobotniego etapu był na doskonałej drugiej pozycji w kategorii WRC2. Na 11. odcinku specjalnym Czarne 1 (22,4 km) przy dużej prędkości samochód podbiło na prawym zakręcie i po uderzeniu w kamień uszkodzeniu uległo przednie zawieszenie.To wielki powrót do WRC w związku z 80. edycją kultowej imprezy!

Rajd Polski był już częścią mistrzostwa świata w 2009 roku, a następnie w latach 2014 – 2017, zbierając bardzo dobre recenzje od zawodników. Ciekawe, wąskie trasy prowadzące przez Krainę Wielkich Jezior Mazurskich pozwalały kierowcom rozwijać wysokie prędkości, jedne z najwyższych w całym sezonie, a ich popisy oglądały z bliska dziesiątki tysięcy kibiców. Dodatkową atrakcją “polskiego” są dalekie skoki na licznych hopach!

#KrówkaSzczecińska#RacingtTeam#RajdPolski#Orlen#FIA#WRC#Rally#Champinship#Rovanpera#ToyotaYarisRally#Evans#Fourmaux#Neuville#Kajetanowicz#Ogier#FordPumaRally#MSport#HyundaiI20Rally#SkodaFabiaRSRally#Toyota#Ford#Hyundai#Skoda#Mikołajki#Mazury#Motorsport#Adrenalina#Speed#Rajd#SupportUs